o nas

historia naszego klubu ma początek ponad pół wieku temu

tak się zaczeło

Wojskowy Klub Sportowy ZEGRZE powstał 19 stycznia 1969 roku, w tym dniu odbyło się zebranie założycielskie i w miejsce żeglarskiej sekcji PTTK powstał klub sportowy. Pierwotnie klub działał pod nazwą Wojskowy Klub Żeglarski ZEGRZE. Jego pierwszym prezesem był Komendant Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Łączności. W ramach klubu działała sekcja żeglarska. Skupiała się na działalności wyczynowej, turystyce wodnej, szkoleniu żeglarskim i pracy z młodzieżą. W 1975 roku Walne Zgromadzenie członków klubu zmieniło nazwę na Wojskowy Klub Sportowy – Zegrze. Spowodowane było to potrzebami środowiska wojskowego w tworzeniu innych sekcji sportowych w tym piłki nożnej, piłki ręcznej, piłki siatkowej czy strzelectwa sportowego .

W roku 1979 WKS Zegrze przemianowany został na Uczelniany Wojskowy Klub Sportowy przy Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Łączności w tym okresie środki finansowe na działalność sportową klub w dużej mierze otrzymywał z MON co pozytywnie wpłynęło na rozwój działalności sportowej. W latach 1983 – 1988 UWKS zrzeszał kilkudziesięciu zawodników w 11 sekcjach sportowych . 

Przemiany ustrojowe 1989 roku poprzez likwidacje dofinansowania działalności klubowej przez MON spowodowało likwidację kolejnych sekcji sportowych, a przysłowiowym gwoździem do trumny było zlikwidowanie Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Łączności , ze słuchaczy której w większości rekrutowali się zawodnicy klubu.

 

Obecnie

Po kilku latach uśpienia 23 marca 1998 roku walne zgromadzenie członków klubu przywróciło mu poprzednią nazwę WKS ZEGRZE, niestety z powodu braku dofinansowania sport wyczynowy spadł na drugi plan, a działalność klubu skupiła się na turystyce, rekreacji, szkoleniu motorowodnym oraz organizacji zawodów sportowych i sportowo-obronnych zleconych przez Ministerstwo Obrony Narodowej. W roku 2004 przy współpracy z Warszawskim Okręgowym Związkiem Motorowodnym i Narciarstwa Wodnego do życia powołana została sekcja sportu motorowodnego. Skupiła ona swoje wysiłki głównie na pracy z młodzieżą co zaowocowało licznymi medalami Motorowodnych Mistrzostw Świata, Europy i Polski.